Ghent Uniwersity
Uniwersytet w Gandawie (UGent), jeden z największych uniwersytetów w Belgii, ma potrójną misję: edukację, badania i zaangażowanie w życie publiczne. Na każdym z tych pól UGent dąży do doskonałości, a Credo UGent to „Odważ się myśleć”.
UGent zajmuje czołowe miejsce w wielu ogólnoświatowych rankingach (61 miejsce w rankingu Szanghajskim, 65 miejsce w National Taiwan University Ranking 2017, 75 miejsce w rankingu World's most innovative universities 201-688 miejsce w U.S. News Best Global Universities Ranking 2017, 143 miejsce w Times Higher Education (THE) World Universities Ranking 2018, 138 miejsce w QS World University Ranking 2019). Wydział Medycyny Weterynaryjnej UGent jest drugi rok z rzędu na pierwszym miejscu na świecie w rankingu Szanghajskim w obszarze nauk weterynaryjnych.
Biuro Współpracy Międzynarodowych zarządzało kilkoma partnerstwami Erasmus Mundus Action 2, które wzmocniły reputację UGent na całym świecie: 5 projektów Basileus skierowanych na Bałkany Zachodnie, 4 projekty Lotus z Azją Południowo-Wschodnią, projekt Lisum z Chinami i projekt Svaagata z Indiami. Ogółem Ghent University był zaangażowany w 35 projektów Erasmus Mundus Action 2, co zaowocowało ponad 700 przepływami mobilności na Ghent University i ponad 80 stypendiów dla UGent studentów i pracowników. Oprócz współpracy międzynarodowej koordynowanej przez specjalne programy finansowane z zewnątrz, Ghent University współpracuje również na zasadzie dwustronnej z ponad 150 instytucjami szkolnictwa wyższego spoza Europy.
Ghent University jest objęty programem H2020, w ramach którego realizowanych jest około 210 projektów i koordynowanych jest 19 z nich.
W ramach projektu współpraca jest prowadzona z Zakładem Biologii Rozrodu Katedry Rozrodu, Położnictwa i Zdrowia Stada. Zespół ten kierowany jest przez prof. Ann Van Soom, i liczy 12 doktorantów oraz 2 doktorów. Głównym obszarem badawczym jest embriologia. Prowadzone w Katedrze Rozrodu badania koncentrują się również na epidemiologii weterynaryjnej (kierownik: prof. Jeroen Dewulf), zdrowiu bydła (kierownik: prof. Geert Opsomer), zdrowiu świń (kierownik: prof. Dominiek Maes), rozrodzie koni (kierownik: Jan Govaere), rozrodzie małych zwierząt (szef: dr Eline Wydooghe) oraz gruczole mlekowym i jakości mleka (kierownik: prof. Sarne De Vliegher).
Strona internetowa:
https://www.ugent.be/en