Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań
/

logo projektu


1. Warsztaty z modelowania procesów farmakokinetycznych w oparciu o zaawansowane metody populacyjne

Latem 2021 zostaną zorganizowane warsztaty z udziałem prof. Mochela z ISU i już przeszkolonych polskich naukowców, którzy w ramach projektu brali udział w wymianie akademickiej z ISU. Warsztaty adresowane są do wszystkich zainteresowanych uczonych z Polski i z zagranicy.

Warsztaty będą polegały zarówno na przedstawieniu wprowadzenia teoretycznego do modelowania nieliniowych efektów mieszanych (NLME), jak i zaprezentowaniu programu komputerowego, który może do takiej analizy służyć, a który dla jednostek akademickich jest obecnie darmowy (Monolix). Uczestnicy poznają strukturę modeli hierarchicznych, ich zalety w stosunku do klasycznego modelowania, a także szerokie zastosowanie w naukach biomedycznych. Następnie będą mogli samodzielnie przeprowadzić analizę przykładowych danych, zbudować model i poddać go walidacji pod okiem instruktorów (prof. Mochel i pracownicy UPWr). Uczestnicy z własnymi danymi będą mogli nawiązać w ten sposób ważne kontakty naukowe, które mogą zaowocować publikacjami z zastosowaniem bardziej zaawansowanych metod obliczeniowych.

Przeprowadzone warsztaty pozwolą na podniesienie kompetencji polskich naukowców w zakresie modelowania nielinowego. Ponieważ jest to instrument o uniwersalnym zastosowaniu, spodziewane jest zgłaszanie się uczestników reprezentujących różne dziedziny naukowe (weterynaria, medycyna, toksykologia, biologia i inne). Dzięki temu możliwa będzie wymiana doświadczeń na szeroko pojętym polu nauki, co pozwoli na zidentyfikowanie kluczowych obszarów potencjalnej współpracy naukowej oraz poszerzy możliwości wspólnego aplikowania do programów unijnych bądź krajowych.

Warsztaty odbęda się on-line w dniach 27-28.06.2022.

Rejestracja na warsztaty: https://register.gotowebinar.com/register/2480208384022529292
Pobierz program szkolenia




2. Cykl warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt

W latach 2021-2022 zostaną przeprowadzone warsztaty kolejno we wszystkich ośrodkach partnerskich współpracujących w zakresie rozrodu (UPWr, UGent, ENVA, UniMi, Vetmeduni)

Warsztaty będą mieć charakter naukowy i prowadzone będą przez liderów i czołowych naukowców ośrodków współpracujących. Uczestnikami będą młodzi naukowcy oraz doktoranci z krajów europejskich i spoza Europy. Warsztaty dotyczyć będą najistotniejszych zagadnień naukowych związanych ze współczesną problematyką gwałtownego obniżania potencjału reprodukcyjnego zwierząt i człowieka wskutek oddziaływania czynników cywilizacyjnych. Każde warsztaty będą się składać z wprowadzenia teoretycznego oraz z części praktycznej, podczas której uczestnicy będą się uczyć poszczególnych biotechnik rozrodu (pozyskiwanie, ocena i konserwacja gamet, sztuczna inseminacja). Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Tematyka poszczególnych części warsztatów:
Workshops I ART in rescue of endangered animals. Course Master W. Niżański (UPWr)
Workshop II Gamete preservation in small and large animal models. Course Master G.C. Luvoni (UniMi)
Workshop III Assisted Reproduction - Comparative aspects between large and small animals. Course Master A. van Soom (UGent)
Workshops IV Spermatology. Course Master S. Schaefer-Somi/C. Aurich (Vetmeduni)
Workshops V Clinical aspects of feline reproduction: an update. Course Master A. Fontbonne (ENVA)

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań