Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań
/

logo projektu

University of Milan


Z kadrą nauczycielską liczącą około 2.200 profesorów oraz prawie 60.000 studentów, Uniwersytet w Mediolanie (UniMi) jest największym uniwersytetem w Lombardii i jednocześnie jedynym włoskim uniwersytetem wśród 23 prestiżowych członków Ligi Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU).

O pozycji UniMi na arenie międzynarodowej świadczy jego miejsce w rankingach:

  • 1 miejsce we Włoszech, 101 miejsce na świecie (ranking Tajwanu NTU, 2018)
  • 8 miejsce we Włoszech, między 301-350 miejscem na świecie (THE-Times Higher Education, 2019)
  • 2 miejsce we Włoszech, 325 miejsce na świecie (QS World University Rankings, 2019)
  • 1 miejsce we Włoszech, między 151 a 200 miejscem na świecie (Shanghai Ranking 2018)
UNIMI aktywnie promuje i wspiera swoje umiędzynarodowienie, uczestnicząc w kilku europejskich i pozaeuropejskich programach wymiany (np. Erasmus +, LLP - program „Uczenie się przez całe życie”, Erasmus Mundus, Socrates, Europejska Rada ds. Badań Naukowych, Business Exchange and Student Training, Fulbright, Galileo, Vinci i Vigoni) oraz w ramach umów międzynarodowych z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi z całego świata.

Programy UE stanowią główne źródło finansowania dla Uniwersytetu w Mediolanie, który otrzymał 147 grantów w ramach 7th Framework Programme (2007-2013), o łącznej wartości 50 344,153 EUR, oraz 99 grantów w ramach programu Horizon 2020 r. o łącznej wartości ponad 28 500 000 EUR. Do tej pory naukowcy z UniMi uczestniczyli w około 40 działaniach COST. W latach 2014–2017 Uniwersytet w Mediolanie podpisał również 16 umów grantowych w ramach inicjatyw ERANET i JPI. Złożono kilka wniosków patentowych we współpracy z partnerami.

Współpraca w projekcie będzie prowadzona głównie z Kliniką Rozrodu i Położnictwa Zwierząt, której kierownikiem jest prof. Gaia Cecilia Luvoni. Obecnie prowadzone badania koncentrują się na andrologii i embriologii z wykorzystaniem modeli zwierzęcych mięsożernych i przeżuwaczy. Zespół prof. Luvoni realizował wiele programów z instytucjami międzynarodowymi, projekty międzynarodowe obejmujące wymianę doktorantów i pracowników akademickich w Europie i za granicą, rozwój partnerstw / sieci (Brazylia, Hiszpania, Kanada i Francja, Czechy) oraz organizację konferencji międzynarodowych.

Strona internetowa: https://www.unimi.it/en
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań