Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań
/

logo projektu

University of Veterinary Medicine in Vienna


University of Veterinary Medicine in Vienna (Vetmeduni) jest jedyną instytucją akademicką i badawczą w Austrii, która skupia się na naukach weterynaryjnych, a jednocześnie najstarszą tego typu instytucją w świecie niemieckojęzycznym (założona w 1765 r. przez cesarzową Marię Teresę).

W 2018 r. Vetmeduni w Wiedniu osiągnął doskonałe 6 miejsce w obszarze nauk weterynaryjnych wg rankingu Szanghajskiego. Należy do nielicznych wydziałów, które uzyskały pełną akredytację EAEVE. Krajowa i międzynarodowa, a także interdyscyplinarna współpraca i tworzenie sieci mają szczególne znaczenie dla Uniwersytetu. Vetmeduni jest członkiem EAEVE, VetNEST, ASEA UNINET i EURASIA PACIFIC UNINET (EPU). Celem EPU jest wspieranie wymiany naukowej, badań i kontaktów między uniwersytetami i instytucjami akademickimi w całej Austrii oraz ośrodkami badawczymi w Azji Środkowej, Azji Południowej i Wschodniej oraz regionie Pacyfiku. Vetmeduni przewodniczy sieci od października 2012 r.

(https://www.vetmeduni.ac.at/en/university/international-activities/). Vetmeduni kładzie nacisk na międzynarodową wymianę studentów, nauczycieli i naukowców; finansowaną z licznych programów, m. in. ERASMUS. Co roku Universytet organizuje liczne międzynarodowe konferencje, w tym kongresy ECAR, EVSSAR, ISCFR, ISSR. Liczne ważne projekty badawcze, takie jak 5 chrześcijańskich laboratoriów Dopplera, specjalne programy badawcze (SFB) austriackiego funduszu naukowego (FWF), granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) i wiele innych, świadczą o udanej działalności naukowej Vetmeduni.

Bezpośrednia współpraca w ramach projektu będzie prowadzona z Platformą AI i ET, która jest częścią Katedry Małych Zwierząt i Koni, i zajmuje się wysokiej jakości wielokierunkowymi zadaniami w zakresie usług klinicznych, edukacji i nauki (https://www.vetmeduni.ac.at/de/tierspital/kliniken/plattform-besamung-und-embryotransfer/)

Platforma AI i ET co roku przyciąga studentów i lekarzy weterynarii z zagranicy w celu ciągłego kształcenia. Kierownikiem grupy jest prof. Dr Christine Aurich; w skład zespołu wchodzi trzech współpracowników naukowych (prof. dr Christina Nagel, prof. dr Sabine Schäfer-Somi, dr Julianne Kuhl), zespół uzupełniają doktoranci, stażyści i rezydenci. Intensywna współpraca z kliniką położnictwa, ginekologii i andrologii oferuje dalsze możliwości i wymiany.

Strona internetowa: https://www.vetmeduni.ac.at/
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań