„Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego
prowadzenia badań”
Wizyta naukowców z Uniwersytetu w Padwie w Katedrze Farmakologii i Toksykologii UPWr
W dniach 26-28.09.2022 dwójka naukowców z Uniwersytecie w Padwie, profesor Mauro Dacasto i profesor Mery Giantin, przyjechali z wizytą studyjną do Katedry Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Sesje NAWA ScienceNet podczas XVI Kongresu "Problemy w rozrodzie małych zwierząt"
We Wrocławiu w dniach 24-25.09.2022 odbył się XVI Kongres „Problemy w rozrodzie małych zwierząt”. Pierwszego dnia miały miejsce dwie sesje zorganizowane w ramach realizacji projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044/U/00001) zatytułowane: „Perspektywy i wyzwania w rozrodzie małych zwierząt” oraz „Rozród wspomagany”.
W dniach 12.09.2022 - 20.09.2022 pracownik Katedry Farmakologii i Toksykologii UPWr - dr hab. Aleksandra Pawlak ponownie odwiedziła Uniwersytet w Padwie, tym razem w towarzystwie pracownika Katedry Ewy Dejnaki.
Międzynarodowe warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. V pt.: Clinical aspects of feline reproduction: an update
W dniu 16.09.2022 odbyła się piąta, ostatnia część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu. Prowadzącym seminarium był prof. Alain Fontbonne z L'École Nationale Vétérinaire d'Alfort (Francja).
Wizyta studyjna kardiologów na Uniwersytecie w Gandawie
W dniach 27.08.2022 – 02.09.2022 prof. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak i dr Natalia Siwińska, z Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UPWr, odbyły tygodniowy wyjazd studyjny na Uniwersytet w Gandawie (Klinika Chorób Wewnętrznych Dużych zwierząt i Klinika weterynaryjna z Laboratorium, Belgia) pod opieką prof. Gunthera van Loon oraz Pascale Smets.
Staż naukowy pracowników Katedry Farmakologii i Toksykologii w Iowa
W dniach 16.07.2022 – 07.08.2022 prof. dr hab. Aleksandra Pawlak i dr Karolina Kapturska ( Katedra Farmakologii i Toksykologii, UPWr), odbyły trzytygodniowy staż w Iowa State University (USA).
Piąta część cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt już wkrótce!
Otworzyliśmy zapisy na piątą część warsztatów pt.: „Clinical aspects of feline reproduction: an
update”, która odbędzie się on-line 16 września 2022 roku.
Międzynarodowe warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. IV pt.: Spermatozoa Function and Conservation in Large and Small Animals
W dniu 22.07.2022 odbyła się czwarta część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu. Prowadzenie wydarzenia przeszło w ręce prof. Christine Aurich i prof. Sabine Schäfer-Somi z University of Veterinary Medicine in Vienna.
Czteromiesięczny staż badawczy na Uniwersytecie Bath
Od 6 marca do 7 lipca młoda naukowczyni z UPWr, dr Sylwia Banaszkiewicz, odbyła staż w Milner Center of Evolution na Uniwersytecie w Bath w Wielkiej Brytanii. Dołączyła do wiodącej na świecie grupy zajmującej się genomiką i bioinformatyką kierowanej przez profesora Samuela Shepparda (https://sheppardlab.com/), znanego naukowca zajmującego się ewolucją drobnoustrojów.
Podsumowanie warsztatów dotyczących modelowania farmakokinetycznego
Choć pandemia COVID-19 uniemożliwiła nam zorganizowanie warsztatów w formie
stacjonarnej, udało nam się z powodzeniem przenieść wydarzenie do Internetu.
Zapisy na czwartą część cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt
już otwarte
tworzyliśmy zapisy na czwartą część warsztatów pt.: „Spermatozoa Function and Conservation in
Large and Small Animals”, która odbędzie się on-line 22 lipca 2022 roku.
Wrocław promuje się jako „miasto spotkań”, ale w przypadku projektu ScienceNet miejscem, gdzie spotkali się prawie wszyscy uczestnicy projektu, był Mediolan.
Dwie doktorantki odwiedzające Uniwersytet w Gandawie
W dniach 7-14 czerwca 2022 dwie doktorantki z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich (UPWr) - Maria Eberhardt i Meriem Baouche - odbyły wizytę szkoleniową na Uniwersytecie w Gandawie (Katedra Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacyjnej, Belgia).
W ramach mobilności naukowców uczestniczących w konsorcjum projektowym ScienceNet, dr hab.
Błażej Poźniak z Katedry Farmakologii i Toksykologii UPWr spędził 4 tygodnie na Wydziale Farmacji i
Farmakologii University of Bath w Wielkiej Brytanii (8.05.2022-3.06.2022).
Od 31 marca 2022 do 26 maja 2022 doktorant z UPWr Kenneth Abah odbył staż naukowy w L'École
Nationale Vétérinaire d'Alfort (Klinika Rozrodu Małych Zwierząt). Jego opiekunem był prof. Alain
Fontbonne, który jest również współpromotorem jego pracy doktorskiej.
Warsztaty dotyczące modelowania farmakokinetycznego – zapisy otwarte
Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt.: „Pharmacometrics in Veterinary Pharmacology”, które odbędą się on-line 27 czerwca 2022 roku. Wykładowcami będą uznani w obszarze farmakokinetyki wykładowcy: prof. Paweł Wiczling z Zakładu Biofarmacji i Farmakokinetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. Joseph Smith i prof. Jonathan Mochel z Iowa State University, USA.
Młody pracownik naukowy z Wrocławia odbył trzymiesięczny staż w Gandawie
W dniach 05.02.2022 – 07.05.2022 dr Bartłomiej Jaśkowski, adiunkt z Katedry Rozrodu i Kliniki Zwierząt Gospodarskich UPWr, odbył trzymiesięczny staż na Uniwersytecie w Gandawie.
Katedra Rozrodu UPWr gościła drugiego doktoranta z Belgii na stażu naukowym
W dniach 18 kwietnia 2022 - 7 maja 2022 Katedra Rozrodu UPWr gościła drugiego doktoranta z Belgii – Hibę Ali Hassan (z Katedry Chorób Wewnętrznych, Rozrodu oraz Medycyny Populacyjnej Uniwersytetu w Gandawie).
Od 18 kwietnia do 25 kwietnia 2022 r. dr Martina Colombo z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu w Mediolanie (UNIMI - Włochy) miała okazję odwiedzić Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedrę Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacji na Uniwersytecie w Gandawie (UGent - Belgia).
Isa Mohammed Alkali odbył swój drugi staż w ramach Projektu NAWA APM na Uniwersytecie w Gandawie (Katedra Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacyjnej) w terminie od 1 marca 2022 do 30 kwietnia 2022, pod kierunkiem prof. dr Ann Van Soom.
W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. trzech pracowników naukowych reprezentujących Katedrę Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr oraz Komitet Biologii Rozrodu PAN – prof. dr hab. Wojciech Niżański, dr hab. Małgorzata Ochota, prof. UPWr oraz dr Sylwia Prochowska odbyli wizytę studyjną u Partnera UGent (Ghent University, Gandawa, Belgia).
Wizyta studyjna na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.
W dniach 11-13 kwietnia 2022 r. trzy osoby z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr – prof. dr hab. Wojciech Niżański, dr Sylwia Prochowska i lek. wet. Zuzanna Ligocka odbyli wizytę studyjną na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.
Międzynarodowe warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. III pt.: Assisted reproduction: Comparative aspects between Large and Small Animals
W dniu 12.03.2022 miała miejsce trzecia część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu.
W dniach 24.02.2022 - 10.03.2022 pracownik Katedry Farmakologii i Toksykologii UPWr - dr hab.
Aleksandra Pawlak odbyła staż na Uniwersytecie w Padwie w ramach współpracy naukowej z
zespołem profesora Mauro Dacasto
Staż studencki na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu
W dniach 15.02.2022 - 23.03.2022 dwie studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, kandydatki na doktorantki: Oliwia Uchańska oraz Skarlet Napierkowska, odbyły staż na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.
W dniach 03.02.2022 - 01.03.2022 doktorantka Katedry Rozrodu w Klinice Zwierząt Gospodarskich UPWr - lek. wet. Maria Eberhardt odbyła staż na Uniwersytecie w Mediolanie pod kierunkiem prof. Gai Cecili Luvoni i dr Martiny Colombo.
Wrocław gości na stażu doktoranta z Uniwersytetu w Mediolanie
Przez cały luty (2-28.02.2022) Dział Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr gościł doktoranta z Uniwersytetu Mediolańskiego – Isę Mohammeda Alkali.
Zapisy na trzecią część cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt już otwarte
Otworzyliśmy zapisy na trzecią część warsztatów pt.: „Assisted reproduction: comparative aspects between Large and Small Animals”, która odbędzie się on-line 12 marca 2022 roku.
W dniach 9.01.2022 - 31.01.2022 Hiba Ali Hassan (doktorantka z Belgii, z Katedry Chorób
Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacyjnej, UGent) odbyła staż naukowy w Mediolanie. Jej
promotorami byli: prof. Gaia Cecilia Luvoni i dr Martina Colombo.
Kontynuacja współpracy z University of Veterinary Medicine in Vienna
W dniach 26.10.2021 – 11.11.2021 doktorantka Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr - lek. wet. Zuzanna Ligocka ponownie odbyła staż w University of Veterinary Medicine Vienna.
Warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. II pt.: Cryobanking: a life insurance for biodiversity
W dniu 06.11.2021 odbyła się druga część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu. Tym razem głównym prowadzącym seminarium była prof. Gaia Cecylia Luvoni z Uniwersytetu w Mediolanie.
Cykl warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt – cz. II
Serdecznie zapraszamy na drugą część warsztatów pt.: „Cryobanking – a life insurance for
biodiversity”, która odbędzie się on-line 6 listopada 2021 roku.
Staż badawczy doktoranta z Belgii w Katedrze Rozrodu UPWr
W dniach 26.06.2021 – 20.07.2021 Guillaume Domain, doktorant Katedry Rozrodu, Położnictwa oraz Zdrowia Stada z Uniwersytetu w Gandawie (UGent) odbył staż w Katedrze Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr.
Warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. 1 pt.: ART in rescue of endangered animals
Warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. 1 pt.: ART in rescue of endangered animals
W dniu 17.06.2021 odbyła się pierwsza część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu.
W dniach 16-20.08.2021 młody naukowiec, dr Martina Colombo z Uniwersytetu w Mediolanie (UNIMI) odbyła pod kierunkiem prof. Niżańskiego krótkoterminowy staż w Katedrze Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Staż w University of Veterinary Medicine in Vienna
W dniach 08.06.2021 – 17.06.2021 doktorantka Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt
Gospodarskich UPWr - lek. wet. Zuzanna Ligocka odbyła staż w University of Veterinary
Medicine Vienna.
Ruszyły zapisy na część pierwszą cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt
Otworzyliśmy zapisy na pierwszą część warsztatów pt.: „ART in programs of rescue of endangered species”, która odbędzie się on-line 17 lipca 2021 roku.
Cykl warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt – cz. I już w lipcu
Serdecznie zapraszamy na pierwszą część warsztatów pt.: „ART in programs of rescue of endangered
species”, która odbędzie się on-line 17 lipca 2021 roku
W dniu 15.04 odbyło się spotkanie on-line osób zaangażowanych w realizację prac badawczo-rozwojowe dotyczące technik wspomaganego rozrodu u zwierząt. Obecni byli: prof. Gaia Cecilia Luvoni z Mediolanu (UniMi), prof. Ann van Soom z Gandawy (UGent), prof. Alain Fontbonne z Paryża (ENVA), prof. Christine Aurich i Sabine Scheffer-Somi z Wiednia (VetMedUni) oraz prof. Wojciech Niżański i dr Sylwia Prochowska z Wrocławia (UPWr).
W dniach 10.02.2020 – 06.03.2020 dwójka doktorantów Katedry Chorób Wewnętrznych UPWr - lek. wet. Marcin Michałek oraz Piotr Frydrychowski odbyli staż w Iowa State University, College of Veterinary Medicine, Department of Veterinary Clinical Sciences, Lloyd Veterinary Medical Center.