Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań
/

logo projektu

Wizyta naukowców z Uniwersytetu w Padwie w Katedrze Farmakologii i Toksykologii UPWr

  • W dniach 26-28.09.2022 dwójka naukowców z Uniwersytecie w Padwie, profesor Mauro Dacasto i profesor Mery Giantin, przyjechali z wizytą studyjną do Katedry Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

    Czytaj więcej

Sesje NAWA ScienceNet podczas XVI Kongresu "Problemy w rozrodzie małych zwierząt"

  • We Wrocławiu w dniach 24-25.09.2022 odbył się XVI Kongres „Problemy w rozrodzie małych zwierząt”. Pierwszego dnia miały miejsce dwie sesje zorganizowane w ramach realizacji projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044/U/00001) zatytułowane: „Perspektywy i wyzwania w rozrodzie małych zwierząt” oraz „Rozród wspomagany”.

    Czytaj więcej

Powrót na Uniwersytet w Padwie

  • W dniach 12.09.2022 - 20.09.2022 pracownik Katedry Farmakologii i Toksykologii UPWr - dr hab. Aleksandra Pawlak ponownie odwiedziła Uniwersytet w Padwie, tym razem w towarzystwie pracownika Katedry Ewy Dejnaki.

    Czytaj więcej

Międzynarodowe warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. V pt.: Clinical aspects of feline reproduction: an update

  • W dniu 16.09.2022 odbyła się piąta, ostatnia część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu. Prowadzącym seminarium był prof. Alain Fontbonne z L'École Nationale Vétérinaire d'Alfort (Francja).

    Czytaj więcej

Wizyta studyjna kardiologów na Uniwersytecie w Gandawie

  • W dniach 27.08.2022 – 02.09.2022 prof. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak i dr Natalia Siwińska, z Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UPWr, odbyły tygodniowy wyjazd studyjny na Uniwersytet w Gandawie (Klinika Chorób Wewnętrznych Dużych zwierząt i Klinika weterynaryjna z Laboratorium, Belgia) pod opieką prof. Gunthera van Loon oraz Pascale Smets.

    Czytaj więcej

Staż naukowy pracowników Katedry Farmakologii i Toksykologii w Iowa

  • W dniach 16.07.2022 – 07.08.2022 prof. dr hab. Aleksandra Pawlak i dr Karolina Kapturska ( Katedra Farmakologii i Toksykologii, UPWr), odbyły trzytygodniowy staż w Iowa State University (USA).

    Czytaj więcej

Piąta część cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt już wkrótce!

  • Otworzyliśmy zapisy na piątą część warsztatów pt.: „Clinical aspects of feline reproduction: an update”, która odbędzie się on-line 16 września 2022 roku.

    Czytaj więcej

Międzynarodowe warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. IV pt.: Spermatozoa Function and Conservation in Large and Small Animals

  • W dniu 22.07.2022 odbyła się czwarta część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu. Prowadzenie wydarzenia przeszło w ręce prof. Christine Aurich i prof. Sabine Schäfer-Somi z University of Veterinary Medicine in Vienna.

    Czytaj więcej

Czteromiesięczny staż badawczy na Uniwersytecie Bath

  • Od 6 marca do 7 lipca młoda naukowczyni z UPWr, dr Sylwia Banaszkiewicz, odbyła staż w Milner Center of Evolution na Uniwersytecie w Bath w Wielkiej Brytanii. Dołączyła do wiodącej na świecie grupy zajmującej się genomiką i bioinformatyką kierowanej przez profesora Samuela Shepparda (https://sheppardlab.com/), znanego naukowca zajmującego się ewolucją drobnoustrojów.

    Czytaj więcej

Podsumowanie warsztatów dotyczących modelowania farmakokinetycznego

  • Choć pandemia COVID-19 uniemożliwiła nam zorganizowanie warsztatów w formie stacjonarnej, udało nam się z powodzeniem przenieść wydarzenie do Internetu.

    Czytaj więcej

Zapisy na czwartą część cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt już otwarte

  • tworzyliśmy zapisy na czwartą część warsztatów pt.: „Spermatozoa Function and Conservation in Large and Small Animals”, która odbędzie się on-line 22 lipca 2022 roku.

    Czytaj więcej

Mediolan – miasto spotkań

  • Wrocław promuje się jako „miasto spotkań”, ale w przypadku projektu ScienceNet miejscem, gdzie spotkali się prawie wszyscy uczestnicy projektu, był Mediolan.

    Czytaj więcej

Dwie doktorantki odwiedzające Uniwersytet w Gandawie

  • W dniach 7-14 czerwca 2022 dwie doktorantki z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich (UPWr) - Maria Eberhardt i Meriem Baouche - odbyły wizytę szkoleniową na Uniwersytecie w Gandawie (Katedra Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacyjnej, Belgia).

    Czytaj więcej

Staż naukowy na Uniwersytecie Bath

  • W ramach mobilności naukowców uczestniczących w konsorcjum projektowym ScienceNet, dr hab. Błażej Poźniak z Katedry Farmakologii i Toksykologii UPWr spędził 4 tygodnie na Wydziale Farmacji i Farmakologii University of Bath w Wielkiej Brytanii (8.05.2022-3.06.2022).

    Czytaj więcej

Staż doktoranta z UPWr w Alfort pod Paryżem

  • Od 31 marca 2022 do 26 maja 2022 doktorant z UPWr Kenneth Abah odbył staż naukowy w L'École Nationale Vétérinaire d'Alfort (Klinika Rozrodu Małych Zwierząt). Jego opiekunem był prof. Alain Fontbonne, który jest również współpromotorem jego pracy doktorskiej.

    Czytaj więcej

Warsztaty dotyczące modelowania farmakokinetycznego – zapisy otwarte

  • Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt.: „Pharmacometrics in Veterinary Pharmacology”, które odbędą się on-line 27 czerwca 2022 roku. Wykładowcami będą uznani w obszarze farmakokinetyki wykładowcy: prof. Paweł Wiczling z Zakładu Biofarmacji i Farmakokinetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. Joseph Smith i prof. Jonathan Mochel z Iowa State University, USA.

    Czytaj więcej

Młody pracownik naukowy z Wrocławia odbył trzymiesięczny staż w Gandawie

  • W dniach 05.02.2022 – 07.05.2022 dr Bartłomiej Jaśkowski, adiunkt z Katedry Rozrodu i Kliniki Zwierząt Gospodarskich UPWr, odbył trzymiesięczny staż na Uniwersytecie w Gandawie.

    Czytaj więcej

Katedra Rozrodu UPWr gościła drugiego doktoranta z Belgii na stażu naukowym

  • W dniach 18 kwietnia 2022 - 7 maja 2022 Katedra Rozrodu UPWr gościła drugiego doktoranta z Belgii – Hibę Ali Hassan (z Katedry Chorób Wewnętrznych, Rozrodu oraz Medycyny Populacyjnej Uniwersytetu w Gandawie).

    Czytaj więcej

Wizyta studyjna naukowca z Mediolanu w Gandawie

  • Od 18 kwietnia do 25 kwietnia 2022 r. dr Martina Colombo z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu w Mediolanie (UNIMI - Włochy) miała okazję odwiedzić Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedrę Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacji na Uniwersytecie w Gandawie (UGent - Belgia).

    Czytaj więcej

Staż doktoranta z UniMi w Gandawie

  • Isa Mohammed Alkali odbył swój drugi staż w ramach Projektu NAWA APM na Uniwersytecie w Gandawie (Katedra Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacyjnej) w terminie od 1 marca 2022 do 30 kwietnia 2022, pod kierunkiem prof. dr Ann Van Soom.

    Czytaj więcej

Wizyta studyjna na Uniwersytecie w Gandawie

  • W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. trzech pracowników naukowych reprezentujących Katedrę Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr oraz Komitet Biologii Rozrodu PAN – prof. dr hab. Wojciech Niżański, dr hab. Małgorzata Ochota, prof. UPWr oraz dr Sylwia Prochowska odbyli wizytę studyjną u Partnera UGent (Ghent University, Gandawa, Belgia).

    Czytaj więcej

Wizyta studyjna na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.

  • W dniach 11-13 kwietnia 2022 r. trzy osoby z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr – prof. dr hab. Wojciech Niżański, dr Sylwia Prochowska i lek. wet. Zuzanna Ligocka odbyli wizytę studyjną na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.

    Czytaj więcej

Międzynarodowe warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. III pt.: Assisted reproduction: Comparative aspects between Large and Small Animals

  • W dniu 12.03.2022 miała miejsce trzecia część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu.

    Czytaj więcej

Staż naukowy na Uniwersytecie w Padwie

  • W dniach 24.02.2022 - 10.03.2022 pracownik Katedry Farmakologii i Toksykologii UPWr - dr hab. Aleksandra Pawlak odbyła staż na Uniwersytecie w Padwie w ramach współpracy naukowej z zespołem profesora Mauro Dacasto

    Czytaj więcej

Staż studencki na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu

  • W dniach 15.02.2022 - 23.03.2022 dwie studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, kandydatki na doktorantki: Oliwia Uchańska oraz Skarlet Napierkowska, odbyły staż na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.

    Czytaj więcej

Staż w University of Milan

  • W dniach 03.02.2022 - 01.03.2022 doktorantka Katedry Rozrodu w Klinice Zwierząt Gospodarskich UPWr - lek. wet. Maria Eberhardt odbyła staż na Uniwersytecie w Mediolanie pod kierunkiem prof. Gai Cecili Luvoni i dr Martiny Colombo.

    Czytaj więcej

Wrocław gości na stażu doktoranta z Uniwersytetu w Mediolanie

  • Przez cały luty (2-28.02.2022) Dział Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr gościł doktoranta z Uniwersytetu Mediolańskiego – Isę Mohammeda Alkali.

    Czytaj więcej

Zapisy na trzecią część cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt już otwarte

  • Otworzyliśmy zapisy na trzecią część warsztatów pt.: „Assisted reproduction: comparative aspects between Large and Small Animals”, która odbędzie się on-line 12 marca 2022 roku.

    Czytaj więcej

Staż doktoranta z Belgii w Mediolanie

  • W dniach 9.01.2022 - 31.01.2022 Hiba Ali Hassan (doktorantka z Belgii, z Katedry Chorób Wewnętrznych, Rozrodu i Medycyny Populacyjnej, UGent) odbyła staż naukowy w Mediolanie. Jej promotorami byli: prof. Gaia Cecilia Luvoni i dr Martina Colombo.

    Czytaj więcej

Cykl warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt – cz. III

  • Serdecznie zapraszamy na trzecią część warsztatów pt.: „Assisted Reproduction - Comparative aspects between large and small animals.”

    Czytaj więcej

Kontynuacja współpracy z University of Veterinary Medicine in Vienna

  • W dniach 26.10.2021 – 11.11.2021 doktorantka Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr - lek. wet. Zuzanna Ligocka ponownie odbyła staż w University of Veterinary Medicine Vienna.

    Czytaj więcej

Warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. II pt.: Cryobanking: a life insurance for biodiversity

  • W dniu 06.11.2021 odbyła się druga część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu. Tym razem głównym prowadzącym seminarium była prof. Gaia Cecylia Luvoni z Uniwersytetu w Mediolanie.

    Czytaj więcej

Cykl warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt – cz. II

  • Serdecznie zapraszamy na drugą część warsztatów pt.: „Cryobanking – a life insurance for biodiversity”, która odbędzie się on-line 6 listopada 2021 roku.

    Czytaj więcej

Staż badawczy doktoranta z Belgii w Katedrze Rozrodu UPWr

  • W dniach 26.06.2021 – 20.07.2021 Guillaume Domain, doktorant Katedry Rozrodu, Położnictwa oraz Zdrowia Stada z Uniwersytetu w Gandawie (UGent) odbył staż w Katedrze Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr.

    Czytaj więcej

Warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. 1 pt.: ART in rescue of endangered animals

  • Warsztaty dotyczące biotechnik rozrodu w ramach projektu NAWA ScienceNet – cz. 1 pt.: ART in rescue of endangered animals W dniu 17.06.2021 odbyła się pierwsza część cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu NAWA ScienceNet (nr PPI/APM/2019/1/00044), dotyczących biotechnik rozrodu.

    Czytaj więcej

Wizyta dr Martiny Colombo w Katedrze Rozrodu UPWr

  • W dniach 16-20.08.2021 młody naukowiec, dr Martina Colombo z Uniwersytetu w Mediolanie (UNIMI) odbyła pod kierunkiem prof. Niżańskiego krótkoterminowy staż w Katedrze Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

    Czytaj więcej

Staż w University of Veterinary Medicine in Vienna

  • W dniach 08.06.2021 – 17.06.2021 doktorantka Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich UPWr - lek. wet. Zuzanna Ligocka odbyła staż w University of Veterinary Medicine Vienna.

    Czytaj więcej

Ruszyły zapisy na część pierwszą cyklu warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt

  • Otworzyliśmy zapisy na pierwszą część warsztatów pt.: „ART in programs of rescue of endangered species”, która odbędzie się on-line 17 lipca 2021 roku.

    Czytaj więcej

Cykl warsztatów dotyczących technik wspomaganego rozrodu zwierząt – cz. I już w lipcu

  • Serdecznie zapraszamy na pierwszą część warsztatów pt.: „ART in programs of rescue of endangered species”, która odbędzie się on-line 17 lipca 2021 roku

    Czytaj więcej

Porozmawiajmy o marzeniach

  • W dniu 15.04 odbyło się spotkanie on-line osób zaangażowanych w realizację prac badawczo-rozwojowe dotyczące technik wspomaganego rozrodu u zwierząt. Obecni byli: prof. Gaia Cecilia Luvoni z Mediolanu (UniMi), prof. Ann van Soom z Gandawy (UGent), prof. Alain Fontbonne z Paryża (ENVA), prof. Christine Aurich i Sabine Scheffer-Somi z Wiednia (VetMedUni) oraz prof. Wojciech Niżański i dr Sylwia Prochowska z Wrocławia (UPWr).

    Czytaj więcej

Informacja na temat stażu w Iowa State

  • W dniach 10.02.2020 – 06.03.2020 dwójka doktorantów Katedry Chorób Wewnętrznych UPWr - lek. wet. Marcin Michałek oraz Piotr Frydrychowski odbyli staż w Iowa State University, College of Veterinary Medicine, Department of Veterinary Clinical Sciences, Lloyd Veterinary Medical Center.

    Czytaj więcej

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań